AktualnościLiga halowa

ALHPN: II seria spotkań. Dwie wysokie wygrane osłabionego Wulkanu

Visits: 392

Hala OSiR przy ulicy Jasnej gościła w niedzielę 13 grudnia uczestników II serii gier V edycji Amatorskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej. Rozegranych zostało 5 spotkań. Była to jak dotychczas rekordowa seria pod względem ilości strzelonych goli. Padło ich w tej serii aż 43, co daje średnią 8,6 gola na mecz. W poprzedniej serii było to 6,0 goli na mecz. bardzo dobrze tym razem spisali się gracze Wulkanu Czarne, którzy mimo, że oba swoje mecze rozegrali tylko w 5 osobowym składzie, to odnieśli dwa zdecydowane zwycięstwa. Równie wyraźnie swój mecz wygrał Sport/Jag. Pozostałe dwa mecze były już bardziej wyrównane i zakończyły się dwubramkowym zwycięstwem jednej z drużyn. Oto pełne wyniki i krótkie relacje:
Wulkan – Opak 6:1 (2:0)
Gole: 24., 29. 30. Winnicki; 13., 19. Purgał; 11. Adamczyk – 26. Zaborowski
Wulkan: Greczyszyn, Purgał, Winnicki, Marek, Adamczyk.
Opak: Kreft, Zaborowski, Solarski, mazur, Pik, Kwiatkowski, Adamiak, Bernaciak, Mariak, Drewnowski, Rusinek, Dąbek, Neubauer.
Mecz zaczął się z drobnym opóźnieniem, gdyż zawodnicy z Czarnego mieli problemy z dotarciem do Szczecinka. Kiedy wreszcie zjawili się, ale w tylko 5 osobowym składzie mogło wydawać się, że uzyskać dobry rezultat będzie im bardzo trudno. Tymczasem rzeczywistość okazała się zgoła inna. To zawodnicy Wulkanu nadawali ton rywalizacji i bez problemu zaczęli zdobywać kolejne gole. Brylowali w tym Maciej Winnicki (na co dzień gracz IV ligowego MKP Szzcecinek) 3 gole oraz Michał Purgał 2 gole. Gracze Opaku ostatecznie strzelili honorowego gola, ale było to już w 26 minucie i przy stanie 4:0 dla Wulkanu.
Strażacy – Jonex 5:7 (2:3)
Gole: 4., 6.,19., 29. Głuszak; 16. Grzelak – 13., 23., 30.Bugaj; 6., 16., 21. Jabłoński; 12. Brodowicz
Strażacy: Szymecki, Brzozowski, Grzelak, Bernatek, Bakuła, Głuszak, Kubicki, Okleciński, Tkaczuk.
Jonex: Trakul, Kaszak, Jabłoński, Popiel, Brodowicz, Apanel, Cabaj, Pietrzak, Mucha, Bugaj, Lubczyński, Dereszewski.
Bardzo dobry i zacięty do ostatnich chwil mecz. Faworytem byli Strażacy, tym czasem Jonex postawił im twarde warunki gry. Mimo, że strzelanie goli rozpoczęli Strażacy, to do przerwy prowadził Jonex. Do stanu 4:4 oba zespoły miały szanse na zwycięstwo. W samej końcówce lepsi okazali się jednak gracze Jonexu i dośc pewnie wygrali dwoma golami przewagi.
Wulkan – Sokół 12:1 (4:0)
Gole: 5., 12., 14., 16., 21., 24. Winnicki; 11., 20., 21., 26. Adamczyk; 25. Marek; 4. sam. – 30. Klepczarek
Wulkan: Greczyszyn, Purgał, Winnicki, Adamczyk, Marek.
Sokół: Bednarski, Guła, Łobudziński, Łochowicz, Włodarczyk, Bujnowski, Klepczarek, Kijewski, Błanek.
Tym wszystkim, którzy uważali, że grający tylko jedną piątką gracze Wulkanu, nie wytrzymają kondycyjnie drugiego meczu, zawodnicy z Czarnego dali szybką odpowiedź prowadząc do przerwy już 4:0. Po przerwie na boisku istniała już tylko jedna drużyna, która raz za razem trafiała do siatki rywali. Znakomitą skutecznością popisał się Maciej Winnicki zdobywca aż 6 goli. Nie wiele ustępował mu Adamczyk. Zupełnie bezradnym zawodnikom Sokoła udało się w 30 minucie zdobyć honorowego gola.
Sport/Jag – Opak 5:0 (1:0)
Gole: 15. sam, 21. Bartolewski, 23. Spyrka, 23. Podgórski, 28. Leszczyński.
Sport/Jag: Grenda, Gobis, Bartolewski, Leszczyński, Podgórski, Adamowicz, Szulski.
Opak: Kreft, Zaborowski, Solarski, Mazur, Neubauer, Drewnowski, Adamiak, Pik, Kwiatkowski, Rusinek, Dąbek, Bernaciak, Mariak.
Mecz przez długą część pierwszej połowy bez goli, mimo, że przewaga była po stronie ekipy Sport/Jag. Dopiero po kwadransie samobójczy strzał dał gola drużynie Sport/Jag i skromne prowadzenie utrzymało się do końca tej części gry. Choć gracze Sport/Jag mieli dużą przewagę, zmarnowali wiele dogodnych okazji. Po ich strzałach piłka trafiała w słupki bramki rywali, a nawet rzut karny został przez nich zmarnowany (strzał obok bramki). Dopiero ostatnie 10 minut gry przyniosło poprawę skuteczności zaczęły padać gole, w tym dwa w jednej minucie. Ostateczne zwycięstwo Sport/Jag wyraźne i zasłużone.
Jantar – Sokół 2:4 (1:0)
Gole: 15. Patryk Wasilewski, 30. Piotr Golański – 24., 28 Łobudziński; 22. Bujnowski, 25. Włodarczyk.
Jantar: Konopiński, P. Golański, Paweł Wasilewski, A. Wasilewski, Patryk Wasilewski, Piskorski, Steffen, A. Golański, Bednarczyk, Świgoński.
Sokół: Łochowicz, Bujnowski, Kijewski, Klepczarek, Włodarczyk, Łobudziński, Guła, Błanek, Bednarski.
Drużyna Sokoła zdołała się pozbierać po pogromie z Wulkanem i odniosła raczej niespodziewane zwycięstwo. Przez dłuższy czas nic jednak nie zapowiadało końcowego wyniku. Po 15 minutach na prowadzeniu był Jantar. W drugiej połowie aż do 22 minuty nic się nie zmieniało. Dopiero wtedy niespodziewanie gole zaczął strzelać Sokół, który w odstępie 6 minut zdobył ich aż 4 i pewnie zmierzał do zwycięstwa. Jantar osłodził sobie gorycz porażki golem w ostatniej minucie gry.
Tabela po II serii:
1. Wulkan      3   7   22:6
2. Sport/Jag 2   6      7:0
3. Jonex          2   4    11:8
4. Strażacy    2    3   11:9
5. Sokół           2    3     5:14
6. Jantar        2    0     2:6
7. Opak            3    0     3:17

Strzelcy ALHPN V : 9– Winnicki (Wulkan); 5– Adamczyk (Wulkan); 4– Głuszak (Strażacy); 3- Jabłoński (Jonex), Bugaj (Jonex), Brzozowski (Strażacy); 2– Purgał (Wulkan), Bednarski (Wulkan), Leszczyński (Sport/Jag), Podgórski (Sport/Jag), Bernatek (Strażacy), Apanel (Jonex), Bugaj (Jonex), Łobudziński (Sokół); 1– Marek (Wulkan), Kościan (Wulkan), Sobczak (Wulkan), Spyrka (Sport/Jag), Bartolewski (Sport/Jag), Brodowicz (Jonex), (Dobrosielski (Strażacy), Kwiatkowski (Opak), Bernaciak (Opak), Klepczarek (Sokół), Włodarczyk (Sokół), Bujnowski (Sokół), Zaborowski (Opak), Grzelak (Strażacy), P. Golański (Jantar), Patryk Wasilewski (Jantar).
samobójcze- 2

Puchar Fair Play: 1. Sport/Jag 4p 2. Wulkan 5p 3. Strażacy 5p 4. Jonex 6p 5. Sokół 9p 6. Jantar 15p 7. Opak 15p.
Żółte kartki- 1 – Kreft (Opak), A. Wasilewski (Jantar), Guła (Sokół)
Punktacja: 1 p- przewinienie; 3 p- żółta kartka; 5 p- czerwona kartka
Drużyna serii: Trakul (Jonex)- Winnicki (Wulkan), Adamczyk (Wulkan), Głuszak (Strażacy), Jabłoński (Jonex). (ZetPe).

Foto- S. Głuszak (Strażacy) zadebiutował w rozgrywkach i strzelił aż 4 gole.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *