AktualnościPiłka nożna

Adam Jabłoński zagrał w meczu UEFA REGIONS CUP

Visits: 617

W pierwszej rundzie eliminacji turnieju Regions Cup reprezentacja ZZPN pokonała w Pruszczu Gdańskim Pomorski ZPN 3:1. W kolejnym spotkaniu nasza drużyna, w finale rozgrywek na szczeblu makroregionu, podejmować będzie Kujawsko-Pomorski ZPN, który w rzutach karnych wyeliminował Wielkopolski ZPN. W zespole ZZPN w podstawowym składzie wystapił Adam Jabłoński z MKP Szczecinek. Przebywał na boisku do 70 minuty kiedy to został zmieniony przez Jakuba Hilickiego zawodnika Vinety Wolin.

Pomorski ZZPN – Zachodniopomorski ZPN 1:3 (0:1)

Bramki dla ZZPN zdobyli: Nagórski – 2 (77, 90) oraz Jeż (10 – karny)

ZZPN: Rechtzigel – Skorb (75 Janczak), Jeż, Krauze, Szewczykowski – Jarząbek (53 Walków), G. Szczepanik, O. Szczepanik, Chlibyk (50 Szymański), Jabłoński (70 Hilicki) – Nagórski.

Trenerami naszej drużyny są Paweł Ozga oraz Łukasz Korszański.

Z powodu opadów śniegu przełożono miejsce rozegrania spotkania. Mecz odbył się na boisku ze sztuczną nawierzchnią. – Rozegraliśmy bardzo dobre spotkanie. Mecz od początku toczył się pod nasz dyktando. Byliśmy zespołem lepszym, zdecydowanie bardziej zaangażowanym. Rywale zdobyli wyrównującą bramkę w przypadkowych okolicznościach. To jednak nie zmieniło obrazu gry. W 77 minucie przewagę udokumentowaliśmy bramką zdobytą przez Nagórskiego, który zakończył zespołową akcję i precyzyjne podanie Walkowa. W ostatniej minucie bramkarz gospodarzy wdał się w drybling z Hilickim, który wygrał z nim pojedynek, a następnie podał do Nagórskiego. Ten bez problemu posłał piłkę do siatki ustalając wynik. Jeżeli w kolejnym spotkaniu będziemy grali z takim zaangażowaniem mamy dużą szansę awansować do finałowego turnieju. Jestem optymistą przed spotkaniem z Kujawsko-Pomorskim ZPN – przyznał trener Paweł Ozga.

Regions Cup określane są jako mistrzostwa Europy amatorów. Impreza przeznaczona jest dla piłkarzy w wieku od 18 do 40 lat, którzy nigdy nie brali udziału w rozgrywkach ekstraklasy, I i II ligi oraz nie podpisali kontraktu z klubem występującym w jednej z trzech najwyższych klas rozgrywkowych.

Puchar Regionów organizowany jest co dwa lata i składa się z czterech etapów. Obecnie w makroregionach rozgrywana jest runda eliminacyjna rozgrywek krajowych. Następnie odbędzie się turniej finałowy. Pomiędzy sierpniem, a grudniem 2017 roku zwycięzca krajowych rozgrywek reprezentował będzie PZPN w międzynarodowym turnieju eliminacyjnym. Turniej finałowy Regions Cup odbędzie się w 2018 roku. UEFA organizuje imprezę z myślą o utalentowanych piłkarzach, którzy z różnych względów nie zdołali przebić się do profesjonalnego futbolu. Regions Cup jest turniejem bacznie obserwowanym przez menedżerów i skautów.

wiadomość: ZZPN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *