AktualnościBłonie BarwiceHubertus Biały BórMechanik TurowoMKS Wrzos Borne SulinowoPionier 95 Borne SulinowoPiłka nożnaPogoń WierzchowoWiarus Żółtnica

A Klasa: Remis Mechanika Turowo z liderem, Hubertus wygrywa z Wrzosem

Visits: 192

W ubiegły weekend 1-2 października rozegrana została szósta kolejka zmagań w A Klasie. Nasze zespoły zagrały na remis. Ciekawe spotkanie rozegrane zostało w Turowie gdzie tamtejszy Mechanik podejmował lidera tabeli Santos Kłębowiec. Padł remis 1:1. W białym Borze tamtejszy Hubertus podejmował Wrzos Borne Sulinowo. Wygrana gospodarzy 3:0. W Bornem Sulinowie Pionier 95 zremisował z Błoniami Barwice 1:1. Pogoń Wierzchowo niestety przegrała w Różewie 2:4 z tamtejszymi Wspólnymi. W tabeli Pogoń jest czwarta a Hubertus tuż za nią. Na dole tabeli Pionier 95 oraz Błonie Barwice. Oto składy, strzelcy bramek i tabela:

Mechanik Turowo- Santos Kłębowiec 1:1 (0:1)

Bramka: Wojciech Bugaj

Mechanik: Czwar – Dykas(70′ A. Sokołowski),  J. Bugaj(85′ Gumieniczuk), S. Bugaj, W. Bugaj, M. Czapla, Górka(60′ Grochala), Lewandowski, Matejko, Sz. Sokołowski(50′ Myszak), Sternal

Mecz mimo różnicy miejsc w tabeli wyrównany , w większych częściach z przewagą gospodarzy . Lider z Kłębowiec nastawiony na grę z kontry z trzema ultra-ofensywnymi zawodnikami z przodu robił dużo szumu , szczególnie bliżej pola karnego Turowian próbując “wymuszać” na bardzo słabo sędziującym w tym spotkaniu arbitrze używania gwizdka ! Niestety czasem im się to udawało i piłkarze Mechanika musieli się mocno bronić.
      Tylko raz w całym spotkaniu udało się przyjezdnym pokonać defensywę gospodarzy. W 31 m. po strzale jednego z zawodników gości i dobitce drugiego objęli oni prowadzenie. Do przerwy utrzymało się jedno-bramkowe prowadzenie lidera.
        Od początku drugiej połowy  do mocnego ataku ruszyli Turowianie. Raz po raz stwarzali sobie doskonałe do zdobycia bramki okazje,  jednak nijak nie mogli znaleźć sposobu na dobrze dysponowanego bramkarza Santosu.
          Z czasem temperatura meczu rosła , niektórzy zawodnicy nie potrafili zapanować nad nerwami. Męcz sie zaostrzył , posypały się kartki , a w 81 minucie czerwień otrzymał jeden z zawodników przyjezdnych po tym , jak zagrał ręką w polu karnym,  a arbiter odgwizdał rzut karny dla Mechanika. Nie mógł się z tą decyzją zgodzić , a frustracje swą skierował w kierunku sędziego. Ten ukarał go “za to” wyrzuceniem z boiska. Piłkę na wapnie ustawił Wojciech Bugaj i pewnym strzałem w 82 minucie doprowadził do wyrównania.
         Jeszcze do końca spotkania Turowianie próbowali przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść , ale wynik już nie uległ zmianie. Mimo wszystko sprawiedliwy podział punktów , a Lider okazał się NIE BYĆ tak straszny. Przy lepszej dyspozycji strzeleckiej miejscowych i może gdyby sędziowie bardziej przyłożyli się do swojej pracy to wynik byłby inny.
wiadomość: (DG)
Hubertus Biały Bór – Wrzos Borne Sulinowo 3:0 (2:0)
Bramki: Dawid Borowicz, Igor Rząsa, Sebastian Szydłowski
Hubertus: Oleniak – Borowicz, Dudka, Furbrgis(46′ F. Kopiszka), Kasperowicz, T. Kopiszka, Orlik, Rząsa(85′ Polievoi), Roman Sztuba(85′ Kwiecień), Szydłowski, Warda
Wrzos: T. Bogdan – Bajdan(46′ Chrzanowski), Drab, Gajewski, P. Gorgol(65′ Szypulski), K. Henkiel(80′ Belczewski), E. Hołubek, Malinowski, Polewczyk, Próchnicki(70′ Kaczmarek), Spik(10′ D. Hołubek)
Wspólni Różewo – Pogoń Wierzchowo 4:2 (2:0)
Bramki: Bartosz Fiedurek, Amadeusz Ornowski
Pogoń: Dykas – Biesiada, Catewicz, Fiedurek, Flisek, Fonferek, Guła, Kakao, Ornowski, Polanowski, Polewski
Pionier 95 Borne Sulinowo – Błonie Barwice 1:1 (0:0)
Bramki: Pionier 95: Szymon Makuch, Błonie: Bartosz Krzyżanowski
Pionier 95: Sojur – Wodzyński, ZiemniakAdamski, Chabowski, Chrybowicz(46′ Makuch), Grzegorczyk(46′ Styber), Guba, I. Nowacki, M. Nowacki(88′ Rutkowski), Rucki(65′ Drożdż),
Błonie: Lewicki – Paweł Adasiak, Piotr Adasiak(75′ Pruciak), Andrusiów(60′ Kuleta), Gołucki, Kosela, Krzyżanowski , Kuleta(65′ Zbroszczyk), Omelańczuk, Zieliński
             Mecz był intensywny i bardzo męczący, gdy nadszedł czas na pierwszą akcję, która zakończyła się golem, ale niestety sędzia po trafionej bramce odgwizdał spalony, tak było również w dwóch następnych akcjach. W drugiej połowie gdy MGLKS Błonie Barwice trafili bramkę w 81 minucie nasi zawodnicy mogli zarówno się poddać, ale walczyli do końca co doprowadziło, że w drugiej minucie doliczonego czasu trafił nasz zawodnik Szymon Makuch. Ten gol doprowadził do remisu, po kolejnej minucie mecz został zakończony.
wiadomość: Facebook/ Pionier 95 Borne Sulinowo
Pozostałe wyniki: Grom Szwecja – Błękitni Ostrowice 2:3, Sad Chwiram – KS Dzikowo 1:3