AktualnościPiłka nożna

Nasi stranieri: Byli zawodnicy klubów szczecineckich radzą sobie w najwyższych ligach piłkarskich

Visits: 355

     Dwie kolejki weekend – środa rozegrali zawodnicy I oraz II Ligi. Piłkarze z naszego regionu również w nich wystąpili. Oto krótkie relacje z ich występów:

     W Ekstraklasie nadal nie występuje z powodu kontuzji Jarosław Fojut. Jego Pogoń Szczecin zremisowała ze Śląskiem Wrocław 0:0 i nadal zajmuje ostatnią szesnasta pozycję z 2 punktami.

     Na poziomie I Fortuna Ligi występuje Bartek Poczobut. W meczu sobotnim zagrał całe spotkanie GKS-u Katowice z Wigrami Suwałki. Katowiczanie wygrali 2:0 a Bartek ujrzał żółtą kartkę. Z powodu tej kartki nie zagrał w środowym spotkaniu na wyjeździe z Rakowem Częstochowa. Niestety jego koledzy nie poradzili sobie i GKS przegrał 0:2. GKS po sześciu kolejkach zajmuje ósma pozycję z siedmioma punktami.

      W II Lidze silną pozycje w zespole Ruchu Chorzów ma Mateusz Bartolewski. Wychowanek Wielimia Szczecinek zagrał całe spotkania i dwa zremisowane. W pierwszym meczu w piątek 17 sierpnia Ruch zremisował 2:2 z GKS-em Bełchatów choć prowadził 2:0 a w środowym spotkaniu Ruch na wyjeździe zremisował 0:0 z Olimpią Grudziądz. Ruch zajmuje obecnie czternasta pozycję z 5 punktami. Zawodnikiem drugoligowych Błękitnych Stargard jest kolejny zawodnik Wielimia Mateusz Kwiatkowski. Z kolei ten zawodnik nie zagrał w spotkaniu sobotnim swojego klubu. Najpierw Błękitni wygrali u siebie 1:0 ze Stalą Stalowa Wola a później przegrali w Wejherowie z tamtejszym Gryfem 0:2 i tam Mateusz zagrał od 87 minuty. Błękitni zajmują ósmą pozycję z 10 punktami.

     Na szczeblu III Ligi grają kolejni zawodnicy związani kiedyś z piłką szczecinecką. W barwach Stilonu Gorzów w przegranym meczu z Agroplonem Muszyna 0:3 zagrali od pierwszych minut Jakub Okuszko oraz Patryk Benarski. Okuszko opuścił boisko w 70 minucie a Bednarski zagrał całe spotkanie. Stilon w Grupie III III Ligi zajmuje spadkową siedemnastą pozycję z jednym punktem. W Gwardii Koszalin występuje Paweł Bednarski. Jego klub w meczu derbowym był podejmowany przez Bałtyk Koszalin w którym występuje Mateusz Górny wychowanek Wielimia. Bednarski zagrał do 63 minuty a Górny grał cały mecz i ujrzał żółty kartonik. Mecz zakończył się remisem 2:2. W szczecińskim Świcie gra Mateusz Kosacki. Były zawodnik AP Szczecinek przesiedział całe spotkanie z Jarota Jarocin na ławce rezerwowych. Jego zespół zremisował 1:1. Świt jest piąty z pięcioma punktami, Gwardia w tabeli zajmuje siódmą pozycję z czterema punktami, Bałtyk jest siedemnasty z jednym punktem.

Foto: https://www.facebook.com/gwardiakoszalin/photos/ –  Paweł Bednarski w barwach Gwardi Koszalin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *