W derbach powiatu lepszy Hubertus, Orzeł i Wiarus na fali

Odsłony: 387

       W sobotę 12 maja rozegrana została kolejka ligowa w Klasie Okręgowej Południe. Z naszych zespołów trzy punkty zdobyły Orzeł Łubowo, Wiarus Żółtnica oraz w derbach powiatu szczecineckiego Hubertus Biały Bór wygrał z Zawiszą Grzmiąca.

Orzeł Łubowo – Sad Chwiram 4:2 (2:1)

Bramki dla Orła strzelili: Maciej Kierzkowski oraz Paweł Spryszyński po dwie

Orzeł: Szymek- Pawlak, Bakiewicz, P. Krzysztofiak, Czubik, M. Krzysztofiak(83' Taczko), Kierzkowski, Spryszyński, H. Krzysztofiak, Ochocki(13' Niezgoda), Szwałek

Na własnym boisku Orzeł pokonał Sad Chwiram i wskoczył na trzecie miejsce w tabeli. – Choć zagraliśmy bez kilku podstawowych zawodników oraz szybko złapana kontuzja Ochockiego to zagraliśmy bardzo dobre spotkanie.- powiedział nam kierownik Orła Leszek Kapuściński- Dobrą skuteczność w tym sezonie mają nasi dzisiejsi strzelcy Maciej Kierzkowski ma już 21 bramek a Paweł Spryszyński 14. Zespół gości opadł z sił i pod koniec meczu udowodniliśmy swoją wyższość. Mecz mógł się podobać nielicznej widowni.- dodał kierownik klubu.

Wiarus Żółtnica – Legion Strączno 8:2

Bramki dla Wiarusa strzelili: Patryk Wasilewski-5, Jarosław Adamowicz-2, Mariusz Rychter

Wiarus: Cywiński- Kubicki, Pawelec(M. Pietras),Staciwa, Paweł Wasilewski, Talaga, Aleksandrzak(Adamowicz), Rychter, Bengsz(/Szewczyk), Brzozowski, Patryk Wasilewski

Super skutecznością popisał się w tym meczu Patryk Wasilewski. Zdołał strzelić aż pięć bramek. Choć wynik jest okazały to w meczu również i goście mieli swoje dogodne sytuacje. W środę 9 maja zespół Wiarusa wygrał w Białym Borze z tamtejszym  Hubertusem 3:2 .

Hubertus Biały Bór – Zawisza Grzmiąca 3:1 (2:0)

Bramki: Hubertus Biały Bór: Krzysztof Guzowski-2, Marek Kielar, Zawisza: Artur Bator

Hubertus: Heron- Haziak, J. Kasperowicz(89' Onyszczuk), D. Kasperowicz, Kopiszka, Szcześniak(84' Kwiecień), Czajkowski, Guzowski, Borowicz, Kielar(75' Brzóskiewicz), Boczek

Zawisza:  Jabłoński- Fijałkowski, Batogowski( 67' Ziętara), B. Barcewicz, P. Barcewicz( 44' Betański), Śliwka, Bator, Wieczorek, Kowalczuk, Sękulski(54' Margol),Januzik

W tym spotkaniu zgrały zespoły którym  nie idzie w rundzie rewanżowej. Zawisza po rundzie jesiennej zajmował pierwsze miejsce w tabeli a Hubertus czwarte. Obecnie oba zespoły są w kryzysie. Gospodarze zagrali jednak z większym zaangażowaniem i zdołali wygrać pierwszy mecz w rundzie wiosennej. Wcześniej w środę po dramatycznym meczu białoborzanie przegrali z Żółtnicą 2:3.

Spójnia Świdwin – Mechanik Turowo 8:2 (2:1)

Bramki dla Mechanika: Ernest Małecki, Adam Śiewakowski

Mechanik: Czwar(34' K. Bąk)- Grzelak, Góra(70' Grochala),Dobrosielski, Ludwiczak, Śpiewakowski, Małecki, P. Bugaj, W. Bugaj, M. Czapla, Sokołowski(83' M. Bąk)

Choć do przerwy nic nie zapowiadało tak dużego wyniku to jednak turowianie dość sromotnie polegli w Świdwinie. Zespół gospodarzy jest jednym z głównych faworytów do awansu o klasę wyżej.

Redłovia Redło – Pionier 95 Borne Sulinowo 2:0 (1:0)

Pionier 95: Czerwiński- Próchnicki, Zaborowski, Wolski, Pawłowski, P. Pacho, Filipiak, Szatkowski(65' Augustyniak), Kaczmarek, M. Henkiel, Drzewiński

Nie udało się Pionierowi 95 wywieźć choćby punktu z Redła. Choć Redłovia to nie ten zespół jak w pierwszej rundzie to jednak zdołał pokonać zespół z Bornego. Pionier 95 w tym sezonie i tak zdecydowanie lepiej się spisuje jak w poprzednim roku.

W tabeli Orzeł jest trzeci, Wiarus piąty, Zawisza jest szósty, Hubertus dziewiąty , Mechanik jedenasty a Pionier 95 dwunasty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *