AktualnościInnePozostałe

W Szczecinku grano w bule

Visits: 140

           W sobotę 17 lutego w hali OSiR przy ulicy Słowiańskiej rozegrano II Halowy Turniej w Bule. Organizatorem tego turnieju był Klub Sportowy BORBUL z Bornego Sulinowa przy współpracy ze szczecineckim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

          Gra w Bule inaczej nazywana Petanka jest tradycyjną francuską grą towarzyską z elementami zręcznościowymi. Popularna w szczególności w południowej Francji (Prowansja), ale uprawiana także w innych regionach Francji i w innych krajach europejskich (Belgia, Hiszpania, Włochy, Szwajcaria, Niemcy, Szwecja) i na świecie (Tunezja, Maroko, Wietnam, Tajlandia, Madagaskar, Kanada, Senegal). Rozgrywana jest jako sport nie olimpijski w ramach World Games. Należy do najliczniej reprezentowanych dyscyplin sportu na świecie – w samej Francji liczba licencjonowanych zawodników wynosi 600 tysięcy. Petanka jest uprawiana coraz częściej w Polsce, głównie w parkach i niewybetonowanych skwerach. W Polskiej Federacji Petanque zrzeszonych jest ponad 25 klubów.(wiadomość Wikipedia)

        W pierwotnej wersji miał być rozegrany w parach jednak przy małej liczbie uczestników postanowiono rozegrać go indywidualnie. Grano każdy z każdym w czasie raz pół godziny na mecz. Uczestniczyło siedmiu zawodników. Po rozegraniu wszystkich rund i prawie czterogodzinnych zmaganiach zwycięzcą okazał się Rafał Glanc, który wygrał wszystkie mecze. Drugą pozycję zajął Arkadiusz Glanc z jedną porażką a trzecie miejsce przypadło Tedeuszowi Datta, który przegrał dwa pojedynki. W dalszej kolejności uplasowali się|: Teresa Mikołajczak, Barbara Skowrońska, Alojzy Żynda oraz Kazimierz Skowroński.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *