Rozgrywki tenisa stołowego czas zacząć

Szybkimi krokami zbliża się rozpoczęcie drugoligowych rozgrywek w tenisie stołowym. W sezonie 2015/16 wśród 8 zespołów grupy północnej II ligi, swojego przedstawiciela będzie miał Szczecinek. Barwy naszego miasta reprezentował będzie zespół KS Lubczyk Dent Wielim Szczecinek. Rywalizacja ligowa rozpocznie się w sobotę 26 września, a nasz zespół rozgrywki zainauguruje wyjazdowymi spotkaniami z UKS Champion Police i ATS Stargard. Drużyna szczecinecka intensywnie przygotowywała się do nowych dla niej rozgrywek. Na potrzeby II ligi zespół został wzmocniony dwoma doświadczonymi graczami: Pawłem Iwańcem i Mirosławem Rudką. Oprócz nich zespół reprezentować będą: Sylwia Purlis, Kamil Kiljanek, Stanisław Deneszewski, Mariusz Radziński. Poniżej kibicom tenisa stołowego przedstawiamy krótkie wizytówki graczy reprezentujących KS Lubczyk Dent Wielim Szczecinek.
Paweł Iwaniec -zawodnik pochodzący z Tychowa, na stałe osiedlił się w Świdwinie. W latach 97/98r. zawodnik pierwszoligowego klubu J.J.Paszel Świdwin. Z dużymi sukcesami występował w pierwszej lidze. Po zajęciu pierwszego miejsca w rozgrywkach I ligi Jego drużyna grała baraż o ekstraklasę z Zagłębiem Boguchwała. Po bardzo zaciętym meczu nie udało im się awansować do ekstraklasy. Wielokrotny mistrz województwa. Niezliczona ilość wygranych turniejów. Bardzo doświadczony zawodnik. Kamil Kiljanek– wychowanek ULKS Żółtnica. Jego pierwszym trenerem był śp. Dariusz Żelazny. Zawodnik wszechstronny, który stale się rozwija. Lider drużyny, najmłodszy i jednocześnie najbardziej utytułowany zawodnik ekipy, który zdobywał medale mistrzostw Polski kadetów. W przeszłości z powodzeniem występował w rozgrywkach drugoligowych w barwach KTS Koszalinianin Koszalin. Głównie na jego dyspozycji będzie się opierała gra zespołu. Stanisław Deneszewski – solidny zawodnik, dobrze wyszkolony technicznie. Pod koniec lat 80, zdobywał trzykrotnie mistrzostwo województwa. Zwycięzca koszalińskiej olimpiady młodzieży. Wielokrotny medalista mistrzostw Polski PKP w grze pojedynczej i podwójnej. Mariusz Radziński – czołowy tenisista rejonu szczecineckiego. Jego największym atutem jest gra w półdystansie. Wielokrotny medalista mistrzostw województwa z końca lat 80. Mirosław Rudka – zawodnik mieszkający w Białogardzie. W dawnych latach mistrz Polski szkół ponadpodstawowych. Kilkukrotny mistrz i wicemistrz województwa w tenisie stołowym. Pingpongista grający w trzecio i drugoligowych klubach. Sylwia Purlis – utalentowana zawodniczka grająca w latach 2002/2007 w drugoligowym klubie UKS Sucha Koszalińska. Wielokrotna mistrzyni i wicemistrzyni województwa. Zwyciężczyni wielu turniejów kobiet.
– Celem drużyny KS Lubczyk Dent Wielim Szczecinek w nadchodzącym sezonie jest utrzymanie w II lidze. Zrealizować tego celu nie będzie łatwo, gdyż w tym sezonie druga liga stać będzie na bardzo wysokim poziomie. Gdyby udało się to osiągnąć, byłby to wielki sukces naszego zespołu- powiedział portalowi jeden z zawodników Stanisław Deneszewski.
W tym sezonie, oprócz drugoligowej drużyny, KS „Lubczyk Dent Wielim” wystawi do rozgrywek drugi zespół, który rywalizował będzie w V lidze, a swoje występy zainauguruje 3 października meczami u siebie z KTS III Koszalinianin godz. 10.00 i KKTS Kołobrzeg godz. 14.30. Rezerwy reprezentować będą: Radosław Lubczyk, Natalia Kowalik, Kacper Wołczuk, Gabriel Łosiewicz, Marek Gutkin, Grzegorz Wołodkowicz, Patryk Skowron. Właścicielem, prezesem i jednocześnie zawodnikiem drużyny, jest znany szczecinecki stomatolog- Radosław Lubczyk. Warto dodać, że to dzięki jego staraniom odrodziła się sekcja tenisa stołowego w KS Wielim Szczecinek.

Sympatyków tenisa stołowego zapraszamy na naszą stronę, gdzie sukcesywnie będziemy prezentować informacje o wynikach naszych drużyn, a także inne informacje z tenisa.

Foto-Lubczyk Dent Wielim. ( Stanisław Deneszewski, to jeden z najlepszych szczecineckich pingpongistów). (ZetPe).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *