Orzeł gromi. Zawisza wygrywa, Pionier i Wiarus przegrywają

Odsłony: 199

W sobotę 29 sierpnia II kolejkę spotkań rozegrały zespoły Okręgówki Regionalnej. Dla drużyn z powiatu szczecineckiego była ona w połowie udana. Zwycięstwa odniosły Orzeł Łubowo i Zawisza Grzmiąca, przegrały zaś Pionier 95 Borne Sulinowo i Wiarus Żółtnica.
Kolejarz Wierzchowo – Orzeł Łubowo 0:10 (0:4)
Gole: 12’ Socha, 20’ Kozica, 27’ Bieguński, 30’ Kierzkowski, 65’ Taczko, 72’ i 77’ Duda, 80’ Dębski, 81’ Małachowski, 83’ Bakiewicz.
Sędziowie: Kozłowski, Basiejko, Jabłoński.
Orzeł: Szymek- Brzeziński, P. Krzysztofiak, Taczko, Socha, Kozica (70. M. Krzysztofiak), Dębski, Szwałek, Pawlak (46. Bakiewicz), Małachowski, Kierzkowski (60. Duda).
Mimo, że goście obawiali się rywali, bo jak mówił trener T. Bykowski- To zawsze niewygodny dla nas rywal-, to tym razem gospodarze stanowili tylko tło dla zespołu z Łubowa.- Cóż można powiedzieć o takim meczu- mówił po spotkaniu kierownik zespołu Orła, Leszek Kapuściński.- Wynik wystarczy chyba za wszystkie słowa. Jedno za co mogę podziękować gospodarzom, to to, że nie grali ostro, choć przecież musieli być sfrustrowani. Sędzia nie pokazał żadnej kartki i nie było kontuzji. Wracamy do Łubowa szczęśliwi i zadowoleni. Taki wynik nie zdarza się co dzień- dokończył kierownik.
Wiarus Żółtnica – Spójnia Świdwin 2:4 (1:3)
Gole Wiarus: Brzozowski, Kodz
Sędziowie: Kraska, Majorczak, Latos.
Wiarus: Góra- Grzelak (45. Świrski), Szewczyk, Pietras, Pawelec, Staciwa (46. Gudz), Brzozowski, Rychter, Droszcz (55. P. Wasilewski), Aleksandrzak, Kodz.
Nie był to udany mecz Wiarusa. Goście nastawili się na grę z kontry i wiele im wychodziło. Wiarus grał wysoko w obronie, a gracze Spójni starali się piłki kopać daleko w pole karne. Dwa gole strzelili ze stałych fragmentów gry (wolny i karny).- Mimo, że dość szybko wyrównaliśmy na 1:1, to potem jednak nam odjechali na 1:3 i choć zbliżyliśmy się na 2:3, to i tak ostatnie słowo należało do nich- mówił portalowi po meczu kapitan Wiarusa, Mariusz Rychter. – Podsumowując, to zagraliśmy fatalnie, źle się ustawialiśmy i brak było myśli przewodniej. Nie tak miało to wyglądać- zakończył rozgoryczony kapitan. Wiarus od 75 minuty grał w 10-tkę, gdyż dwie żółte kartki ujrzał P. Wasilewski.
Pionier 95 Borne Sulinowo – Redłovia Redło 0:2 (0:1)
Sędziowie: Baniowski, Kurasz, Marynka.
Pionier: Michalak- Zaborowski,( 46. Gałka, 71. Ufnal), Pasterczyk, Szczygieł, M. Barański, Markiewicz, Zapotocxzny, Łacny, Kaczmarek (80. Pawłowski), P. Barański, Bajdan.
Wynik raczej niespodziewany, gdyż goście, to beniaminek tej klasy, którzy awans wywalczyli z drugiej pozycji po rezygnacji Pogoni Wierzchowo. Jednak gospodarze pokazali, że są w głębokim kryzysie. Mimo, że się starali, dużo biegali i próbowali konstruować akcje zaczepne, to nic im nie wychodziło.- Na dodatek oba gole straciliśmy po swoich błędach- mówił trener Dariusz Łacny.- Goście mieli też dużo szczęścia, gdyż ich obrońcy i bramkarz często wychodzili obrona rękę z nieprawdopodobnych wręcz sytuacji. My musimy zastanowić się nad swoją grą i szukać wyjścia z tego marazmu, jaki nas dopadł. W innym wypadku dobrze nie będzie- zakończył bez entuzjazmu trener. (ZetPe).
Pozostałe mecze gr. III- Pogoń – Sad 5:1, Jedność – Grom 2:3, Calisia – Mirstal jutro 30.08
Zawisza Grzmiąca – Pomorzanin Sławoborze 3:2 (2:0)
Gole Zawisza: Jedliński 18’ 36’ oraz Bęben 50’
Sędziowie: Fiedurek, Szumert, Jeszke
Zawisza: Jabłoński- Buzała, Bator, Batogowski (65. Kruk), Fijałkowski, Radner, Catewicz (75. Szyjkowski), Kreft, Kowalczuk (46. Chołota), Jedliński, Beben.
Gospodarze po ubiegło tygodniowym pogromie mieli prawo z obawami przystępować do kolejnego spotkania. Tymczasem rzeczywistość okazała się inna, a goście nie tacy straszni jakby się mogło wydawać.- Pierwsza połowa jeżeli chodzi o przebieg gry była wyrównana, ale to nam udało się strzelić dwa gole- mówił grający trener Zawiszy, Radek Bęben. W drugiej gospodarze dorzucili jeszcze jednego gola i wydawało się, że bez problemów mecz wygrają.- Tymczasem strzelamy samobójczego gola i uchodzi z nas powietrze. Goście przejmują inicjatywę i po nieporozumieniu bramkarza z obrońcą strzelają nam drugiego gola. Robi się nerwowo, ale bronimy się zaciekle i udaje się nam dowieźć korzystny wynik do końca- zakończył trener.
Pozostałe wyniki gr. II- Saturn – Darpol brak wyniku, Grom – Jantar 4:2, Płomień – Błękitni 1:3, Radew – Wrzos 1:2, Bajgiel – Darłovia 3:7, Fala Hen – Wieża 1:5.
Foto- Mecz Pionier 95 – Redłovia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *