AktualnościIV liga

MKP Szczecinek przed pierwszym meczem

Visits: 193

Już jutro, 15 sierpnia o godz. 12.00, wyjazdowym meczem z beniaminkiem rozgrywek Piastem Chociwel, sezon 2015/16 rozpoczną gracze IV ligowego MKP Szczecinek. Wielu sympatyków piłki nożnej czeka z utęsknieniem i zapewne małym niepokojem, co wyjdzie z próby tworzenia jednego klubu w Szczecinku. Piszemy próby, bowiem nie ma chyba w mieście takiego kibica, który by stwierdził, że ten klub już jest w pełni dopracowany i pod względem piłkarskim, jak i organizacyjnym. Wciąż się jeszcze coś robi, coś dopina, coś załatwia. Z czasem, którego teraz było bardzo mało, wszystko powinno być lepiej i taką mamy nadzieję. W sobotę pierwszy wyjazd do rywala, o którym, jak mówi trener Węglowski w poniższym wywiadzie „mamy troszkę materiału poglądowego”. Mecze z beniaminkami, zwłaszcza na ich boisku zawsze są wielką niewiadomą, stąd też mecz w Chociwlu będzie trudnym spotkaniem dla ekipy MKP. Kibicom i zawodnikom pozostaje tylko nadzieje, że wszystko zakończy się pomyślnie dla szczecineckiej ekipy. Tuż przed pierwszym meczem o wywiad poprosiliśmy trenera Zbigniewa Węglowskiego, który mówił min. o przygotowaniach- jakie były. O celach drużyny i o samym zespole. Zapraszamy do lektury.
Nowy klub. Nowe wyzwania. Czy okres przygotowawczy był taki, jaki sobie założyłeś?
Wymarzony nie był, ale zadowolony jestem z pracy jaką wykonaliśmy. Dobre jakościowo gry kontrolne, i zaangażowanie w treningu bardzo mnie cieszyły.
Dość głośno mówi się o celu tej drużyny, czyli awans do III ligi. Potwierdzasz to?
Mówi się? Cieszę się z tego, że tak wysoko jesteśmy cenieni.. Ja uważam, że osiągnęliśmy coś więcej niż awans do III ligi – zbudowaliśmy zespół w 4 tygodnie, który ma szanse godnie rywalizować na poziomie IV ligi. Wielki ukłon dla działaczy nowego klubu za ogrom włożonej pracy.
Czy ten zespół jest kompletny, czy brakuje mu jakichś zawodników?
Wierzę w moich zawodników – dla mnie to kompletny zespół.
Zespół oparty jest na byłych graczach Darzboru, co możesz powiedzieć o nowych zawodnikach w Szczecinku, z którymi wcześniej nie miałeś okazji współpracować: Wilczyński, Bedliński, bracia Knajdrowscy, Jabłoński, Sadzik czy ludzie z Akademii jak Podgórski, Zych.
Patryk był w kręgu zainteresowań juz od dawna cieszę się, że jest już w MKP, Mariusz pół roku funkcjonował z nami w Darzborze i dał się poznać z bardzo dobrej strony, Maciek i Bartek to zawodnicy bardzo perspektywiczni bardzo liczymy na nich, Adam i Karol to osoby znane w szczecineckiej piłce mam nadzieje, że dadzą dużo doświadczenia zaś Krystian i Adrian to utalentowani młodzi gracze z Akademii Szczecinek mam nadzieję, że szybko się odnajdą w piłce seniorskiej bo to właśnie dla takich chłopaków budujemy zespół MKP.
Jacy gracze będą stanowili o obliczu Twojego zespołu?
Mam nadzieję, że wszyscy oddadzą serce i 100% umiejętności dla MKP.
Pierwszy mecz gracie z beniaminkiem Piastem Chociwel. Jakiego meczu się spodziewasz, czy wiesz coś o tym zespole?
Spodziewam się ciężkiego meczu. Beniaminek do tego na własnym boisku na pewno będzie groźny. Mateusz Jureczko obserwował zespół z Chociwla w sparingu, także mamy troszkę materiału poglądowego na temat tego zespołu. (Pytał- ZetPe).
Dodajmy tylko, że kapitanem zespołu będzie Maciej Góra, a kierownikiem Marcin Korabiusz. (ZetPe).

Jeden komentarz do “MKP Szczecinek przed pierwszym meczem

  • Chyba trener nie widzi że odszedł najlepszy strzelec zespołu. Atmosfera nie jest najlepsza bo się potworzyły grupki zawodników . A przede wszystkim zarząd jest bardzo słaby. Pokazanie się Paczka niby biznesmena nie stworzy wielu przedsiębiorców chętnych do wsparcia tego tworu.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *