AktualnościInneMłodzieżTenis stołowy

Memoriał Darka Żelaznego oraz Bronisława Pilcha

Visits: 89

Gmina Szczecinek wraz z Zachodniopomorskim Związkiem Tenisa Stołowego, w najbliższą niedzielę
(27 wrzesień) zaprasza na I Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Juniorek i Juniorów. Turniej ten to również II Memoriał Dariusza Żelaznego i V Memoriał Bronisława Pilcha w Tenisie Stołowym. Miejscem zmagań miłośników celuloidowej piłeczki będzie hala sportowa w Turowie. Oficjalne rozpoczęcie godzina 10.00.
Należałoby przypomnieć, że Dariusz Żelazny choć nigdy nie grał w tenisa stołowego i nie miał przygotowania merytorycznego, jako opiekun sekcji tenisa stołowego ULKS Żółtnica odniósł wraz ze swoimi wychowankami tyle sukcesów (włącznie z medalami mistrzostw Polski), że wiele dużych klubów mogłoby mu pozazdrościć. Młodzieży poświęcił całe swoje życie. Wszystkich swoich podopiecznych traktował jak własne dzieci, które odpłacały mu tym samym. Był związany również z harcerstwem. W 2011 roku z rąk Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi. To nagroda i honory „Za wkład w rozwój ruchu harcerskiego oraz za działalność na rzecz kształtowania moralności i patriotycznej postawy polskiej młodzieży”.
Bronisław Pilch związany ze Szkołą Podstawową w Żółtnicy.Nauczyciel m.in. biologii, chemii oraz w-fu. Swój wolny czas spędzał razem z dziećmi i młodzieżą przy stołach pingpongowych lub na boisku. Zawsze znajdował czas aby pomóc młodym ludziom w znajdowaniu pasji sportowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *