Jakub Białczyk w kadrze Polski

Jakub Białczyk, mieszkaniec Szczecinka, trenujący i grający w Lechu Poznań, został powołany do kadry Polski U-15 . Będzie brał udział w zgrupowaniu selekcyjnym.
Jakub zaczynał gdy miał 5 lat u trenera Ireneusza Paczka -powiedział portalowi tata Jakuba Marcin Białczyk.- Był najmłodszy w grupie, ale zawsze trenował z rocznikami starszymi. Później trenował u trenera Bartłomieja Szwałka i Jarosława Adamowicza.Przez 4 lata grał w AP Szczecinek, uczestniczył w dwóch finałach turnieju o Puchar Tymbarka, na jednym zdobywając tytuł Króla Strzelców. Dzięki staraniom rodziców jak również jednego ze szczecineckich trenerów udało się pojechać na testy do Lecha Poznań i w wieku 10 lat pojechał na pierwszy obóz zimowy z Lechem Poznań. Po obozie bardzo szybko stał się podstawowym zawodnikiem tej drużyny. Sami dowoziliśmy go do Poznania dwa razy w tygodniu na treningi, w weekendy na mecze, lekcje odrabiał w trakcie jazdy w samochodzie. Wraz ze swoją drużyną wygrał Mistrzostwa Polski Volkswagen Junior Masters U—12, tam też został najlepszym strzelcem turnieju, który był przepustką do Mistrzostw Świata w Rzymie, gdzie zdobył z drużyną brązowy medal. Decydujący było rok 2014, w którym został przyjęty do Akademii Lecha we Wronkach – najlepszej szkółki piłkarskiej w Polsce. Pierwsze miesiące były bardzo ciężkie, były chwile zwątpienia czy da radę przetrwać tam sam wśród najlepszych, oprócz ciężkiej pracy
na treningach z kolegami starszymi, kontuzji i rozłąki z domem w tak młodym wieku kolejny raz udowodnił swoją pasję i zaangażowanie w to co robi – zresztą mógł się uczyć i mieć wsparcie od najlepszych, gdyż trenował po okiem Ivana Djurdjevica. Zwieńczeniem jego ciężkiej pracy jest powołanie na konsultacje kadry Polski U-15, które odbędą się w dniach 21-25.09 w Gutowie Małym .Ale droga do sukcesu i kolejnych powołań jest jeszcze bardzo długa – zrelacjonował portalowi tata Jakuba, który również w swojej przygodzie z piłką był powoływany do kadry Polski oraz grał w zespole juniorskim Lecha Poznań.


białczyk2

______________________

Jedna myśl na temat “Jakub Białczyk w kadrze Polski

  • 12 września 2015 o 16:28
    Permalink

    Nic tylko się cieszyć że kolejna osoba ze szczecinka zaczyna robić karierę i skoro pierwsze kroki stawiał w Akademii Piłkarskiej Szczecinek to tylko potwierdza fakt ze nie jest tak źleu nas z tym szkoleniem .Oczywiście determinacja rodziców i poświecenie ze chłopak dojeżdżał na treningi do Poznania dały efekt ..potwierdza się to że w naszym rejonie jest wielu zdolnych zawodników którzy mogą zrobić kariery ..Powodzenia….

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *