Cztery pytania do…

Rafała Glanca inspiratora i założyciela piłkarskiej drużyny KS Gwda Wielka.
Wśród zaledwie pięciu uczestników rozgrywek klasy B grupa 2 KOZPN, jest zupełnie nowy zespół z gminy wiejskiej Szczecinek- KS Gwda Wielka. Kilka zdań na temat tego zespołu powiedział portalowi jego pomysłodawca i założyciel Rafał Glanc.
Na początek wyjaśnijmy sobie, czy nowy klub jest niejako kontynuacją rozwiązanego KS Wielim, bo takie opinie gdzie niegdzie krążą?
Nowa drużyna nie ma nic wspólnego z KS Wielim. Nie powinno się łączyć obydwu klubów. Piszemy nową historię, gramy dla siebie i nie wzmacniamy się żadnymi byłymi graczami Wielimia.
Co w takim razie skłoniło Cię do założenia tej drużyny?
Jedną z przyczyn był fakt, że wielu młodych ludzi w Gwdzie nie miało co robić popołudniami. Myślałem już o tym w roku ubiegłym, ale wtedy jeszcze się nie udało. Teraz dopomógł mi też mój syn, który grał w juniorach Wielimia, a po rozwiązaniu tej drużyny nie bardzo wiedział co ze sobą zrobić. Gdzie jeszcze pograć. Dlatego też postanowiłem pomóc jemu i jego wielu kolegom.
Jednak nie założyłeś tego zespołu tylko dlatego, aby istniał. Jakieś cele sportowe też pewnie macie?
Cele oczywiście mamy. Jeżeli już się zdecydowaliśmy, to zamierzamy o coś walczyć. Nowy obiekt w Gwdzie może być przygotowany nawet do rozgrywek IV ligi. Dla nas na początek głównym celem będzie zagranie za jakiś czas w Okręgówce Regionalnej, a na ten sezon zajęcie miejsca w B klasie dającego awans do klasy wyższej.
Z jakich chłopaków składa się Twój zespół?
Jest 13 graczy, którzy są mieszkańcami Gwdy Wielkiej. Część z nich grała kiedyś w Strażaku Gwda Wielka, są też tacy, którzy grali w Granicie Marcelin, a także po jednym zawodniku, którzy grali kiedyś w Łubowie i drugim zespole Darzboru.
Pierwszy mecz nowa drużyna KS Gwda Wielka zagra w najbliższą niedzielę 6 września o godz. 16.00, a rywalem będzie zespół Drzewiarza z Krosina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *