AktualnościMłodzieżPiłka nożna

Akademia Piłkarska Szczecinek uczy się od najlepszych

Visits: 98

24 września 2015 r. w Centrum Konferencyjnym Zamek odbyło się spotkanie trenerów Akademii Piłkarskiej Szczecinek z trenerem Reprezentacji Polski U-21 Marcinem Dorną.
Podczas spotkania trener Dorna przedstawił “Narodowy Model Szkolenia” proponowany przez Polski Związek Piłki Nożnej oraz gry zadaniowe, które są stosowane podczas treningu piłkarskiego.
W trakcie zajęć warsztatowych trener Dorna odpowiadał na pytania trenerów oraz interesował się sprawami lokalnej piłki nożnej. Zdaniem trenera Dorny najważniejsza jest kreatywność trenerów: „Ja nie nauczam swoich zawodników, ale stwarzam warunki, w których oni uczą się sami”. Podsumowując działalność Akademii Piłkarskiej Szczecinek i innych ośrodków szkoleniowych, Dorna stwierdził: „Jeżeli ośrodek taki jak Szczecinek, wyszkolił takich zawodników jak Jarosław Fojut, Jakub Okuszko, Patryk Bednarski, Mateusz Kosacki, Bartłomiej Poczobut, Mateusz Kwiatkowski czy Krystian Rudnicki, którzy grają od Ekstraklasy do II ligi, to uważam to za świetny wynik. Życzyłbym sobie, aby każdy ośrodek tej wielkości przekazał taką ilość zawodników do wyższych lig, tak jak to robi Szczecinek”.
„Jest to kolejna forma doskonalenia trenerów Akademii Piłkarskiej. Spotkała się ona z bardzo entuzjastycznym przyjęciem naszych szkoleniowców. Również kilka dni temu trzech naszych trenerów uczestniczyło w treningu pokazowym zorganizowanym przez I ligowy klub Arka Gdynia, na które zostaliśmy zaproszeni przez Pomorski Związek Piłki Nożnej. Spotkania takie będą się odbywały cyklicznie. W najbliższym czasie również planujemy szkolenie z jednym z trenerów reprezentacji Polski, który miał osiągnięcia w szkoleniu młodzieżowym” – podsumował spotkanie trener koordynator Tadeusz Datta.
Organizatorem spotkania była Akademia Piłkarska Szczecinek wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji i Samorządową Agencją Promocji i Kultury.
DSCF9223DSCF9217DSCF9192

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *